29. rujna 2012. godine, održali smo 3. orijentacijski cross "Crtom Turanjske bojišnice" za Karlovačke osnovne škole. Prijavilo se 25 ekipa iz 8 osnovnih škola, a na startu je bilo 19 ekipa. Prvo mjesto osvojila je ekipa "Kostolomci" OŠ "Turanj" koja je pokazala solidno znanje iz povijesti i najbrže je savladala predviđenu stazu. Druga je ekipa "Mambe" OŠ "Turanj", a treća je ekipa "Opća opasnost" iz OŠ "Braća Seljan". Najviše ekipa imala je OŠ "Banija" - 8, a zatim OŠ "Turanj" i "B. Seljan" - po 3. Prvi puta su nastupile i dvije ekipe iz OŠ "Draganići", a OŠ "Dragojla Jarnjević", OŠ "Grabrik" i OŠ "Švarča" nastupile su sa po jednom ekipom. Od 19 ekipa, dvije nisu savladale predviđenu stazu i diskvalificirane su, a 17 ekipa je savladalo predviđenu stazu od 11,5 km sa 5 kontrolnih točaka.  Svi takmičari na KT odgovarali su na tri pitanja iz povijesti Grada Karlovca, Karlovačke županije i Domovinskog rata, te pokazali solidno znanje.